Чому заявку учасника аукціону ProZorro можуть відмінити?

Автор: | 11 марта, 2021

Для того, щоб купити чи продати товари, роботи та послуги за ринковими цінами, приймайте участь у електронних відкритих аукціонах в онлайн системі державних закупівель Прозорро. Це зручний сервіс, який надає рівні права всім учасникам та забезпечує прозорість проведення всіх процедур. Інформацію про оголошені тендери та їх вимоги можна знайти на сайті ProZorro, а також на партнерських ресурсах. Одним з авторизованих майданчиків , спів працюючих з системою Прозоро, є ресурс Mega Sale. На ньому можна зареєструватися за посиланням megasale.com.ua, отримати консультацію щодо участі у тендері та підготовчих моментів.

На якій підставі заявка учасника може бути відхилена замовником чи системою Прозорро

При подачі заявок на участь у електронних торгах на онлайн платформі ProZorro потрібно дотримуватися вимог чинного законодавства (ЗУ «Про публічні закупівлі») та вимог замовникам. Замовник може відхилити тендерну пропозицію учасника чи відмовитися від переговорів. Відмова може бути незаконною і тоді учасник має право подати скаргу до АМКУ і інших контролюючих і регуляторних органів.

Підставами для відмови учаснику у участі, згідно ст.17 цього закону, є:

  1. Докази того, що учасник пропонує дати прямо чи опосередковано винагороду в будь-якому виді посадовій особі, яка приймає рішення про допуск чи відхилення учасників електронних торгів по своїй пропозиції.
  2. Юридична особа чи приватний підприємець занесені до так званого «чорного списку». Це розділ в Єдиному державному реєстрі, який включаю перелік осіб, пов’язаних з корупційними справами. Це також стосується заявників, представники яких (фізичні особи) були притягнуті до відповідальності за корупційні дії.
  3. Наявність судимості чи кримінальної справи за відмивання коштів, хабарництво, інші кримінальні правопорушення, вчинені з корисливих мотивів.
  4. Докази пов’язаності службової чи посадової особи, які підписують тендерні документи, з іншими учасниками, які подали заявки на участь у цьому ж відкритому аукціоні.
  5. Встановлений факт банкрутства компанії, яка подає заявку на участь у електронних торгах.
  6. В юридичної особи, яка подає заявку на участь у аукціону, де виставляється лот вартістю більше 20 млн.грн., не розроблена та не впроваджена антикорупційна програма.
  7. Представника компанії, яка має наміри прийняти участь у електронних торгах, був притягнутий до відповідальності за торгівлю людьми чи використання дитячої праці.
  8. Наявність заборгованості учасника по сплаті обов’язкових податків та зборів (крім випадків, коли укладено угоду про відтермінування чи розстрочку боргу).