Продаж майна боржників банків через офіційні майданчики ProZorro

Автор: | 6 января, 2020

Згідно з чинним Земельним кодексом, після 1 січня 2005 р обмеження в 100 га на покупку землі в одні руки збережеться і буде діяти до початку 2010 р У той же час, ця заборона не стане перешкодою на шляху концентрації земельних ділянок. Обмеження на кількість землі в приватній власності можна буде легко обійти, створивши, скажімо, на місці агрофірми холдинг, кожна з фірм якого матиме право придбати за 100 га землі.

Власникам земельних угідь можна запропонувати і інші схеми, за якими буде здійснюватися перехід права власності. Наприклад, селяни можуть внести право власності на земельні ділянки в статутний фонд господарств або товариств. За цією схемою, той, хто вносить своє право власності до статутного фонду господарського товариства, втрачає його назавжди. Додаткову інформацію див тут: https://sale.ueex.com.ua/filter/bankrupts-property.

Перша група потенційних покупців землі — фермери, яких цікавлять суцільні масиви землі площею близько 100 га, придатні для товарного виробництва. Як показує досвід, фермери прискіпливіше, ніж великі агрофірми, відносяться до стану землі, на якій працюють. Вони готові вкладати гроші в добрива і меліоративні роботи, але, природно, не на орендної землі, а на своїй власній. В кінці першого півріччя 2004 року в Україні налічувалося 42,5 тис. Фермерських господарств. А на думку аналітиків, кожен другий фермер зацікавлений в покупці землі.

Середні і великі сільгоспвиробники теж зацікавлені в придбанні землі, яку вони орендують

Але, швидше за все, купувати землю вони будуть в невеликій кількості в якості майбутнього застави для банку. Незважаючи на те, що плани уряду щодо створення державного іпотечного земельного банку так і залишилися утопією, комерційні банки не приховують свого інтересу до земельної іпотеки. Купувати ж великі земельні площі агрофірмам поки невигідно. По-перше, це призведе до заморожування великих капіталів, яких у аграріїв і так не багато.

По-друге, скромна орендна плата за землю цілком влаштовує сільгоспвиробників, і якщо держава не буде її підвищувати, можна цілком обійтися і орендою. Це підтверджує і динаміка структури договорів оренди: частка договорів довгострокової оренди в загальній структурі договорів по Україні з початку року збільшилася на 7%. для отримання додаткової інформації перейдіть за посиланням: sale.ueex.com.ua.

Крім аграріїв інтерес до землі сільгосппризначення проявлять і підприємці, далекі від сільського господарства. Експерти прогнозують, що підвищеним попитом будуть користуватися земельні ділянки близько жвавих трас, в передмістях великих міст, в заповідних або замовних зонах. Ці ділянки землі будуть покупатися виключно в цілях подальшого переказу в розряд несільськогосподарських.

Природно, реальну ціну на землю визначить тільки ринок. Як, втім, і покупців, і продавців. Інша справа, чи запрацює цей ринок з 1 січня. На жаль, велика ймовірність того, що в останній момент влада вкотре пригальмує земельну реформу, посилаючись на власну неготовність, і попросить тайм-аут.

Прогноз політологів

В цілому ж, на думку політологів, накладений урядом мораторій на землю все-таки буде незабаром подолана і скасований парламентом. На думку директора Інституту Національної стратегії Костянтина Бондаренко, світ зацікавлений в тому, щоб отримати українські чорноземи. В першу чергу інтерес до нашої землі проявляє Європейський союз і Росія, яка витратила вже чимало коштів для вивчення земельного ринку в Україні і готова прийти в країну в якості покупця.

«Тому в даному питанні буде сильний тиск з боку ближнього і далекого зарубіжжя, лобіювання інтересів наших сільських баронів і як результат — мораторій на землю все-таки буде подолано», — вважає Бондаренко.